Ceny paliw Optymistyczne prognozy dla kierowców raporty BM Reflex, E-petrol

Ponadto oferowana przez nie samoobsługa pracownicza oszczędza czas, a automatyzacja części procesów administracyjnych zmniejsza koszty prowadzenia biznesu. Sejm przyjął w środę ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka “Aktywny rodzic”. Zakłada ona między innymi wypłatę świadczenia “babciowego”. Polska coraz mocniej zastanawia się, czy ingerencja w dynamicznie Najlepsze kobiety przedsiębiorców w Instragram rozwijający się rynek mieszkaniowy, jest rzeczywiście dobrym pomysłem – zauważa Bloomberg, odnosząc się do przyszłości programu Mieszkanie na start. Największy program antysmogowy w Polsce został zasilony rekordową kwotą – poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska Nałęcz. To część pieniędzy z puli, która została przeznaczona na program z Krajowego Planu Odbudowy.

Najnowsze dane o inflacji bazowej w Polsce. Bliski koniec “fazy hamowania”

Z kolei w ujęciu rocznym, największe podwyżki były w sieci Lidl, w której średnia cena koszyka w kwietniu 2024 r. Hurtowe ceny podnosi też Aramco Poland, które – podobnie jak Orlen – handluje paliwami wyprodukowanymi w gdańskiej rafinerii. Kontrolowana przez saudyjski koncern firma sprzedaje olej napędowy w hurcie po 4992 zł, a benzynę Pb95 po 4958 zł. Tym samym w tydzień podniosła ceny tych paliw odpowiednio o 127 zł i o 151 zł.

Grupa ORLEN

Z kolei według nieco świeższych danych firmy Reflex było to odpowiednio 6,19 zł i 6,11 zł. Co gorsza, kierowcy będą musieli coraz głębiej sięgać do kieszeni. – Gdyby dziś Orlen chciał urealnić ceny paliw płynnych na swoich stacjach, to w mojej ocenie diesel powinien kosztować około 7 zł za litr, a benzyna Pb95 w okolicach 6,5 zł. Nie wiemy jednak, Cotygodniowy raport i przeprowadzki na rynku Forex od 30 września do 4 czy koncern rozważa przeprowadzenie takich działań w najbliższych dwóch, trzech tygodniach czy raczej w perspektywie do półtora miesiąca – mówi Rafał Zywert, analityk firmy Reflex. W rezultacie zarówno średnia cena detaliczna Pb95 jak i ONjest już wyższa, niż była rok temu. Benzyna jest obecnie o 17 groszy na litrzedroższa niż w maju 2023 roku.

Lekka ulga na rynkach paliw

Od początku tygodnia notujemy większe zmiany cen na rynku hurtowym, które będą kontynuowane w kolejnych dniach – oceniają analitycy. Paliwa na stacjach w najbliższych dniach powinny tanieć. “Prawdopodobieństwo obniżek jest wysokie, zwłaszcza że ceny hurtowe powinny jeszcze spadać” – wskazali w piątek analitycy Biura Maklerskiego Reflex.

  1. Możliwe, że prezydent Warszawy właśnie uczynił pierwszy krok na drodze do przegranej w boju o Pałac Prezydencki.
  2. Dla porównania,przy podobnej do obecnej cenie hurtowej na początku wiosny litr benzyny Pb95 nastacjach wyceniano przeciętnie na ok. 6,50 zł.
  3. Napędzamy przyszłość odpowiedzialnie, dbając o zrównoważony rozwój i ograniczając nasz wpływ na zmiany klimatyczne.
  4. W opinii analityków oferta paliwowa płockiego koncernu nadal odbiega od rynkowej.

Rekrutujemy Młodszych Operatorów Procesów Produkcyjnych

Jeszcze bardziej ewidentna jest sytuacja w przypadku olejunapędowego, który w piątkowym cenniku Orlenu figurował po zł/m3,czyli ok. 6,19 zł/l po doliczeniu 23% VAT. To o 11 gr/l taniej niż przedtygodniem i już o 49 gr/l mniej, niż wynosi przeciętna cena detaliczna tegopaliwa. Zatem w tym przypadku potencjał do obniżenia cen detalicznych wynosi aż30 groszy na litrze. Oczywiście pod warunkiem, że ceny hurtowe nie zaczną rosnąć. Analitycy wskazali, że głębokość korekty w hurcie “i pierwsze, notowane na części stacji obniżki, są zapowiedzią tego, że w kolejnych dniach tankowanie powinno być tańsze”.

CENY PALIW W POLSCE

Po okresie wyborczej „promocji” w ostatnich dniach Orlen skokowo podnosi w Polsce ceny paliw oferowanych w hurcie. We wtorek za najtańszy gatunek oleju napędowego (Ekodiesel) żądał już 4904 zł za m sześc. To o 64 zł więcej niż w poniedziałek i 156 zł niż na początku października.

Nowe świadczenie będzie mógł pobierać nie tylko rodzic na etacie, ale także prowadzący działalność gospodarczą. Projekt ustawy zakazującej sprzedaży aromatyzowanych papierosów do podgrzewaczy został w środę skierowany do konsultacji społecznych. Podgląd zysków Qualcomm za IV kwartał Jak wyjaśnia resort zdrowia, dostępne obecnie na rynku “nowatorskie wyroby tytoniowe” wymagają dokładniejszego przebadania. Truskawek deserowych w tym roku nie zabraknie – ocenił prezes Stowarzyszenia Plantatorów Truskawki Janusz Andziak.

“Sytuacja zaczyna się lekko uspokajać. Ponadto złoty się umocnił dosyć wyraźnie, co pozytywnie wpłynęło na rynek i pozwoliło na obniżkę cen” – dodała. Zapewniamy energię i paliwa ponad 100 milionom Europejczyków. Działamy z pasją i stale poszukujemy nowych możliwości rozwoju.

Bioetanol AEG po niemal 80 latach kończy działalność – przekazał biznesowej redakcji tvn24.pl prezes spółki Krzysztof Grabowski. Jak wyjaśnił, przyczyniły się do tego cenowe zawirowania na rynku oraz ogromna kara nałożona przez kontrolowaną przez państwo spółkę. Otwarcie ofert w kolejnym konkursie na zakup przedsiębiorstwa Ursus S.A. W upadłości z siedzibą w Warszawie wyznaczono na 20 czerwca 2024 roku. Cena wywoławcza to 99 milionów złotych, czyli blisko 25 milionów złotych mniej niż przy poprzedniej licytacji. Przedstawiciele branżowego portalu e-petrol.pl podkreślili, że “coraz trudniej znaleźć stacje, gdzie można zatankować w cenie poniżej 6 złotych za litr”.

W ich ocenie “to sygnał, że w detalu zacznie się realizować zwyżkowa prognoza”. Zmiany cen ropy i paliw w najbliższym tygodniu będą w głównej mierze uzależnione od prognoz pogody i światowego popytu. Na spadki cen wpłynęły dane potwierdzające niewielki wpływ huraganów w Zatoce Meksykańskiej na wydobycie ropy, produkcję paliw oraz poziom zapasów.

Zrobiło się o niej głośno w marcu tego roku, gdy udzieliła poręczenia majątkowego dla byłego prezydenta USA Donalda Trumpa na kwotę 92 milionów dolarów w związku z jednym z pozwów. Analitycy dodali, że “kierowcom w Polsce nie sprzyja też sytuacja na rynkach międzynarodowych, gdzie znów drożeje ropa naftowa”. Jestem pewien, że warszawiacy krytycznie ocenią decyzję Rafała Trzaskowskiego o zakazie wieszania symboli religijnych w urzędach, a nawet trzymania takowych na ich służbowych biurkach. Możliwe, że prezydent Warszawy właśnie uczynił pierwszy krok na drodze do przegranej w boju o Pałac Prezydencki. Systemy do zarządzania zasobami ludzkimi nie tylko zwiększają efektywność pracy zespołów HR, ale także wspomagają rozwój pracowników poprzez planowanie szkoleń i wzmacnianie zaangażowania, co zapobiega nadmiernej rotacji.

“Od połowy października na stacjach paliw obserwowaliśmy wyraźną zwyżkową tendencję. W ostatnich dniach podwyżki zaczęły w końcu hamować” – zwrócili uwagę w piątkowym komentarzu analitycy e-petrol.pl. W mijającym tygodniu na świecie nastąpił wzrosty cen paliwa spowodowany awariami rafinerii w USA. Projekt ustawy wprowadzający program “Aktywny rodzic”, czyli tak zwane babciowe, jest obecnie omawiany w polskim parlamencie.

Na rynku krajowym między 29 lipca a 5 sierpnia spadły hurtowe ceny paliw. Litrów (olej napędowy i opałowy) i w Orlenie 48 zł za 1 tys. Na spadki cen hurtowych w Polsce wpłynęło umocnienie się złotego do dolara o ponad 6 groszy. Obecne zwyżki w hurcie przekładają się na rynek detaliczny. Z ostatnich danych e-petrol.pl wynika, że w ubiegłą środę średnia tygodniowa cena diesla wynosiła na polskich stacjach 6,09 zł, a benzyny Pb95 – 6,05 zł.

“Ceny nie będą rosły o średnio 5-7 groszy na litrze, jak to miało miejsce w pierwszej połowie lipca, a o około 2 grosze” – uważa Cieślak. Znana w Rumunii sieć piekarni Luca wybrała Polskę na swój pierwszy zagraniczny rynek. W przyszłym tygodniu otworzy lokal w sercu Warszawy, a do końca roku uruchomi kilka kolejnych punktów sprzedaży nad Wisłą. Po majówce ceny przy dystrybutorach nie uległy istotnymzmianom i są już wyraźnie wyższe, niż były rok temu.